JPG_7444.JPG

Mgr. Kateřina Bauerová, Dis. - ředitelka, zakladatelka

Vystudovala jsem obor pedagogika na Filozofické fakultě UK a vyšší odbornou školu sociálně- právní. Během rodičovské dovolené jsem absolvovala psychoterapeutický kurz SUR a toto vzdělání mi umožnilo později pracovat jako psychoterapeut v Centru psychologicko- sociálního poradenství Středočeského kraje v Rakovníku. Podílela jsem se též na projektu pro přípravu žadatelů o náhradní rodinnou péči jako lektor a metodik. 

Nyní pracuji jako psychoterapeutický poradce pro dospělé, děti a rodiny. Mými klienty jsou nejen děti (a jejich rodiny) s autismem, vývojovou dysfázií či problematickým chováním, ale i jejich rodiče, které provázím složitou životní situací a pomáhám jim hledat společnou cestu k sobě i k jejich dítěti. Působím zde jako psychoterapeut individuálně pro rodiče či pro manželské páry.

Jsem členem odborné rady SUR - institutu pro vzdělávání psychoterapeutů

46468166_703974136641139_774916813648560

Matěj Bauer - zakladatel, fundraising, koučink, provoz hipocentra

 

Jsem zakladatelem Hipocentra. Dvanáct let jsem pracoval na různých manažerských pozicích v Komerční bance a.s. a v roce 2018 jsem učinil životní rozhodnutí opustit korporátní prostor a naplno se věnovat této neziskové organizaci.

Mé motto je: "I člověk pracující v neziskovém sektoru si zaslouží mzdu"

 

V roce 2016 jsem  absolvoval jsem koučovací výcvik v Koučink Akademii, která pracuje podle standardů ICF – International Coach Federation.

Nabízím individuální koučování a poradenství.

míša.jpg

Michaela Dekojová - příprava koní, terapeut, hipolog

Vystudovala jsem střední zemědělskou školu v Rakovníku, obor agropodnikání. Vlastním dva sportovní koně, s kterými se systematicky připravuji pod vedením trenérky na skokové soutěže. 

Koně se stali hlavní náplní mého života a chtěla jsem se jim věnovat i ve své profesi. 

V Hipocentru dlouhodobě spolupracuji na vývoji terapeutických postupů a přípravě koní a i když tato práce není jednoduchá, tak mě nejvíce těší, že vidím u našich klientů pokrok a nadšení. 

jana.jpg

Jana Bauerová - registrovaný behaviorální technik

V roce 2017 jsem absolvovala kurz Úvod do aplikované behaviorální analýzy na Masarykově universitě v Brně a na podzim jsem složila zkoušku a získala certifikaci RBT (registrovaný behaviorální technik). Ve svém oboru se neustále vzdělávám a navštěvuji různé workshopy (např. Výuka komunikačních dovedností u dětí s PAS a jinými vývojovými poruchami – lektor Dr.Vincent J. Carbone, Ed.D, BCBA-D; Aplikovaná behaviorální analýza – Podpora dětí s PAS ve školním a domácím prostředí – lektor Amiris Dipuglia, MD, BCBA, a jiné)

Pracuji na volné noze pod supervizí BCBA (behaviorální analytik) v domácích programech, v rámci kterých jezdím pracovat do rodin, které mají děti s poruchou autistického spektra. S dětmi s autismem pracuji podle principů aplikované behaviorální analýzy (ABA) a programu, který sestavuje behaviorální analytik.