Co nabízíme

Individuální hipoterapie

V individuálních hipoterapiích pracujeme především s dětmi autistickými, hyperaktivními, s dětmi s poruchami učení, chování, s mentálním či zrakovým handicapem či s dětmi traumatizovanými nebo ve stresu. Primárně se nezabýváme výukou jízdy na koni, ale utvářením pozitivního vztahu ke zvířeti, vytváření pocitu odpovědnosti a schopnosti soustředění. Koně využíváme též jako prostředníka pro komunikaci s lidmi.
Cena 600,- Kč (cca 45-50min. )

Příměstské tábory

Dále pořádáme příměstské tábory pro skupiny dětí. Zde seznamujeme děti s chovem koní, učíme je práci a péči okolo koní a základní manipulaci se zvířetem. Hlavním bodem tábora je procházka na koních přírodou.
Pro dospělé nabízíme relaxační cvičení na koních a psychoterapeutické ježdění. Vhodné zejména pro lidi přepracované, ve stresu či po prožitém traumatu. Zároveň je zde i příležitost pro lidi, kteří mají strach z velkých zvířat, aby ho u nás odstranili. Tuto službu nabízíme samozřejmě i seniorům.
Cena: dle individuální dohody (podle počtu účastníků atd.)

Teambuildingové akce

Pořádáme také jednodenní teambuildingové akce pro různé organizace. Tyto aktivity vycházejí z psychoterapeutického ježdění. Účastníkům nabídneme kontakt se zvířetem, necháme je okusit i manuální práci, ukážeme jim pohled z koňského hřbetu, ale zejména je budeme učit komunikovat s koňmi a naslouchat jim a také, jak by to mohli posléze uplatnit i v komunikaci s lidmi. Tyto akce jsou vedeny pod dohledem odborného pracovníka s psychoterapeutickým výcvikem. Program lze přizpůsobit individuálním požadavkům klientů.
Cena: dle individuální dohody (podle počtu účastníků atd.)

 

Psychoterapeutické poradenství